Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Rodzina Zalewskich i Piekarskich” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Lata 40.”

 

1946. Chorzele. Uczniowie i nauczyciele na tle młyna.

Kolekcja (zbiór/zespół): Rodzina Zalewskich i Piekarskich, Słowa kluczowe: 20 w., uczniowie, nauczyciele, harcerze, młyn


Grupa osób na tle młyna na placu szkolnym. W dolnym rzędzie trzeci z prawej (w okularach) nauczyciel Aleksander Zaleski (ur. 1918 w USA, zm. 1990 w Suwałkach), syn Szymona (1888-1940) i Janiny Jadwigi z d. Piekarskiej (1896-1984). W ostatnim rzędzie trzeci od prawej Rudzki, czwarty Henryk Tłoczkowski. Piąty w drugim rzędzie od góry, od prawej Mieczysław Lewandowski. Na dole harcerz z lewej strony to Marian Rembiewski, a z prawej Lucjan Jankowski. W drugim rzędzie trzecia od lewej siedzi Genowefa Komosińska, a obok prawdopodobnie Bronisław Korzeniakow. Pozostałe osoby nieznane. Podpis na odwrocie: „Pamiątka z powszechniaka z Chorzel, dnia 3 VI 1946 r.” Wymiary 8,6 x 6,1 cm. Fotografię udostępnił Marcin Zalewski.


Nazwa dokumentu: 1946. Chorzele. Uczniowie i nauczyciele na tle młyna.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Rodzina Zalewskich i Piekarskich
Teczka (jednostki archiwalna): Lata 40.
Numer ID: CATL 117 A / 15.3.6
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1946 - 06 - 03
Wytwórca: Szkoła Powszechna w Chorzelach
Miejsce wytworzenia: Chorzele
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach, Marcin Zalewski
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne - Na Tych Samych Warunkach (CC-BY-NC-SA)
Słowa kluczowe: 20 w., uczniowie, nauczyciele, harcerze, młyn
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Lata 40."
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.