Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)„Rodzina Zalewskich i Piekarskich” » Teczki (jednostki archiwalne)

Teczki (jednostki archiwalne)
Zbiór dotyczy rodziny Zalewskich z Chorzel, których dom rodzinny był na ul. Grunwaldzkiej 47. Kolekcja składa się z fotografii rodzinnych i kilku dokumentów. Na zdjęciach są m.in. ojciec ofiarodawcy-Jan Zalewski, dziadkowie Janina Jadwiga i Szymon Zalewscy oraz pradziadkowie Józefa i Paulin Piekarscy, a także inni członkowie rodziny. Dziadek ofiarodawcy Szymon Zalewski był przedwojennym kupcem bławatnym na rynku w Chorzelach, zginął w obozie w Dachau. Stryj Aleksander Zaleski po II wojnie światowej był nauczycielem w chorzelskiej szkole.
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.